Zwemvereniging uit de gemeente Heusden voor de Langstraat en 's-Hertogenbosch

Zwemles met Superspetters!
lees verder >

Online shoppen via aquamigos.nl en steun de vereniging! lees verder >

Masterzwemmen, voor diegene die een stapje verder wil gaan. lees verder >

Wedstrijdzwemmen voor jong en oud bij AquAmigos. lees verder >

Zin in een uitdaging? Speel waterpolo bij AquAmigos! lees verder >

Laatste nieuws

Laura namens AquAmigos met Nederlandse Eger selectie onderweg naar EYOF.

Van donderdag 31 juli tot en met zaterdag 2 augustus doet een Nederlandse afvaardiging van zeven meisjes en drie jongens mee aan de Open Hongaarse Juniorenkampioenschappen in Eger. Deze stad ligt 110 kilometer ten noordoosten van de hoofdstad Boedapest en de wedstrijd in Hongarije geldt als vervangend evenement in een jaar dat er geen Europees Jeugd Olympisch Festival wordt gehouden.

Gezien de prestaties van de Hongaarse Jeugd bij EJK kan het niet anders of het evenement zal sterk bezet zijn en een goede graadmeter voor de stand van zaken in het Nederlandse zwemmen van 13- en 14-jarige meisjes en 15- en 16-jarige Nederlandse jongens. Om voor de vervangende EYOF-wedstrijd in aanmerking te komen moest of bij de Swim Cup in Eindhoven of de NJJK in Amsterdam voldaan worden aan dezelfde limieten als de echte EYOF-normen van vorig jaar in Utrecht.

Naast de afstanden waarvoor de tien Nederlandse deelnemers zich hadden geplaatst, komen zij ook uit op andere nummers.  Het tiental wordt  bij hun internationale KNZB-vuurdoop (alleen Marrit Steenbergen was er vorig jaar bij in Utrecht) begeleid door Bondscoach Titus Mennen en de coaches Bibi Gulikers en Frank Bosma.

Dit zijn de namen, de starts en de pr’s van de jonge garde in Eger.

Meisjes (2000 – 2001)                                                                                                                                                                                                                                                                          Jasmijn Boon, WVZ  Dag 1: 200m rugslag (2.22.16) Dag 2: 100m vlinderslag (1.06.49) Dag 3: 50m vrije slag (26.96) en 100m rugslag (1.06s.39)                                                                       Laura van Engelen, AquAmigos    Dag 1: 100m vrije slag (59.25) Dag 2: 200m vrije slag (2.07.45) Dag 3: 400m vrije slag (4.32.66)                                                                                  Loulou Janssen, de Columbiaan Dag 1: 200m wisselslag (2.27.32) en 100m vrije slag (59.66) Dag 2: 100m vlinderslag (1.07.22) Dag 3: 50m vrije slag (27.68)                                                  Claire Verkijk, WVZ Dag 1: 200m wisselslag (2.25.13) Dag 2: 200m vrije slag (2.13.86) Dag 3: 50m vrije slag (27.82) en 100m rugslag(1.07.38)                                                                                      Ya’elle Lücht, de Houtrib Dag 1: 100m vrije slag (1.02.15) Dag 3: 50m vrije slag (27.45)                                                                                                                                                                      Tes Schouten, BZ&PC   Dag 1: 100m schoolslag (1.13.92) Dag 2: 200m schoolslag (2.43.52)                                                                                                                                                        Marrit Steenbergen, DZ&PC/RTC Drachten Dag 1: 100m vrije slag (57.32) Dag 2: 200m vrije slag (2.05.86) Dag 3: 50m vrije slag (26.47) en 100m rugslag (1.07.35)

Jongens (1998-1999)                                                                                                                                                                                                                                                                                  Nyls Korstanje, Aqua-Novio’94 Dag 1: 50m vrije slag (23.94) en 100m rugslag (1.00.53) Dag 2: 100m vrije slag (52.96) Dag 3: 200m vrije slag (1.59.75)                                                        Floris Kotterink, Albion Dag 1: 200m wisselslag (2.10.22) Dag 2: 200m vlinderslag (2.13.50) Dag 3: 100m vlinderslag (57.58)                                                                                             Frank Roovers, PSV Dag 1: 200m wisselslag (2.10.92) Dag 2: 100m vrije slag (53.65) Dag 3: 400m wisselslag (4.42.47)

4x100m vrije slag meisjes:                                                                                                                                                                                                                                                                      dag 1   Marrit Steenbergen – Laura van Engelen – Jasmijn Boon (1.00.02) – Claire Verkijk (1.00.12)

4x100m wisselslag meisjes:                                                                                                                                                                                                                                                                      dag 3 Claire Verkijk – Tes Schouten – Jasmijn Boon – Marrit Steenbergen

egerfoto